Co nabízím a co je dobré vědět před focením

Focení miminek / Newborn

Jde o focení novorozeňátek. Nejvhodnější doba na takové focení je od 5. dne do max. 14. dní jejich narození. Je to z toho důvodu, že v tuto dobu jsou miminka spavá, lépe se s nimi manipuluje. Starší miminka jsou na dotek citlivější a při změně polohy se budí.

Délka focení je různá. Pro rychlejší práci je nejlepší miminko udržet hodinu před příchodem vzhůru. Po příchodu si miminko nakrmíte, uspíte a jde se fotit.

Důležité je na focení přijít s dobrou náladou a obrnit se trpělivostí!

Některá miminka se nedaří uspat vůbec, to nevadí. V tom případě se dá taky fotit 🙂 Ale už to bohužel nebudou fotky spícího miminka a je těžší si ho „naaranžovat“ na focení.

Focení dětiček

Jedná se vlastně o focení batolat a starších dětí. Začíná se od 4. měsíců věku dítka. Je to z toho důvodu, že v období od 3 týdnů do 4 měsíců po narození nemají „ideální výraz“, mají nižší zrakovou ostrost, stáčí oči. Pokud ale budete trvat na focení dítka ve věku od 3. týdnů do 4. měsíců, není to problém, ale nemohu Vám slíbit, že fotky budou „dokonalé“.

Dále nabízím focení

  • rodinné
  • portréty
  • svatby
  • těhotenství
  • zvířata

Ať už jde o jakékoliv focení (samozřejmě kromě svateb), je dobré si vzít více druhů oblečení. Obzvlášť to platí u focení novorozeňátek a starších dětí.